Zapraszamy na nową stronę Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska
www.gov.pl/web/gios

Banner z napisem Badania Odry

 

Warsztaty IMPEL w ramach projektu dotyczącego wdrażania dyrektywy o emisjach przemysłowych.

W dniach 4 – 7 czerwca 2019 r. w Gdańsku eksperci państw członkowskich Unii Europejskiej, Komisji Europejskiej oraz  Głównego i Wojewódzkich Inspektoratów Ochrony Środowiska wzięli udział w warsztatach, prowadzonych w celu ujednolicenia sposobu podejścia do kontroli w UE. Międzynarodowe zespoły opracują  przewodnik, zawierający listę kontrolną, dotyczącą oczyszczalni ścieków przemysłowych posiadających pozwolenia zintegrowane. Sześciu ekspertów sieci IMPEL wraz z polskimi inspektorami weszło do oczyszczalni ścieków przemysłowych, należącej do Grupy Lotos S.A 

Potem zapoznali pozostałych uczestników z wynikami kontroli i uwagami na temat wykorzystania listy kontrolnej. Wszyscy chętnie wymieniali doświadczenia i dzielili się dobrymi praktykami. Spotkanie było również okazją do zaprezentowania gościom z zagranicy zasad oraz sposobu przeprowadzania przez Inspekcję Ochrony Środowiska  kontroli przestrzegania przepisów dyrektywy o emisjach przemysłowych. Warsztaty organizowane były w ramach projektu wdrażania dyrektywy o emisjach przemysłowych (ang. Industrial Emissions Directive – IED), realizowanego przez Europejską Sieć Wdrażania i Egzekwowania Prawa Ochrony Środowiska (IMPEL).

Początek strony

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.