W związku z rekomendacjami Komisji Europejskiej "Przemieszczanie odpadów w obrębie UE w kontekście kryzysu związanego z koronawirusem" https://ec.europa.eu/environment/waste/shipments/pdf/waste_shipment_and_COVID19.pdf ​GIOŚ opracował tymczasowe zasady obowiązujące w transgranicznym przemieszczaniu odpadów.

Czytaj więcej...

W zakładce „Międzynarodowe przemieszczanie odpadów” w części „Akty prawne” został zamieszczony tekst rozporządzenia wykonawczego Komisji (UE) 2016/1245 ustanawiającego wstępną tabelę korelacji między kodami Nomenklatury scalonej, określonymi w rozporządzeniu Rady (EWG) nr 2658/87, a pozycjami dotyczącymi odpadów wymienionymi w załącznikach III, IV i V do rozporządzenia (WE) nr 1013/2006 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie przemieszczania odpadów. Tabela korelacji ułatwi funkcjonariuszom Służby Celnej identyfikację potencjalnych strumieni odpadów i będzie służyć jako narzędzie pomocnicze w ograniczaniu nielegalnego wywozu odpadów poza UE.

W zakładce "Międzynarodowe przemieszczanie odpadów" w części "Materiały informacyjne" została umieszczona wersja elektroniczna publikacji pt. "Transgraniczne przemieszczanie odpadów - zbiór przepisów", w formacie umożliwiającym pobranie pliku ze strony na urządzenia mobilne.

Czytaj więcej...

W dniu 19 października br. w strukturze  Departamentu Kontroli Rynku utworzony został Wydział Przemieszczania Uszkodzonych Pojazdów. W wydziale realizowane są zadania związane z  nielegalnym przemieszczaniem odpadów w postaci pojazdów, m.in. zadania dotyczące właściwego zagospodarowania nielegalnie przemieszczonych odpadów w postaci pojazdów, a także postępowania odwoławcze w zakresie kar pieniężnych, nakładanych w związku z nielegalnym przemieszczaniem ww. odpadów.

Początek strony

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.