Zapraszamy na nową stronę Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska
www.gov.pl/web/gios

Banner z napisem Badania Odry

W dniach 6-7 grudnia 2016 r. przedstawiciele Departamentu Monitoringu i Informacji o Środowisku GIOŚ uczestniczyli w obradach Zarządu Europejskiej Agencji Środowiska.

 

Na 77. posiedzeniu Zarządu EEA w siedzibie Agencji w Kopenhadze przedstawiono najważniejsze prace EEA oraz wpływające na zadania Agencji działania Komisji Europejskiej. Omówiono także bieżące sprawy związane z funkcjonowaniem EEA, w tym dotyczące dokumentów programowych, budżetu, audytu, spraw pracowniczych, obsady Komitetu Naukowego EEA. Przedstawiono również wstępne plany dotyczące kolejnego raportu o stanie środowiska Europy i prognozach jego zmian SOER 2020 oraz działania EIONET w zakresie analiz innowacji i tzw. globalnych megatrendów.

Kluczowym wydarzeniem było poprzedzające posiedzenie Zarządu seminarium, na które EEA zaprosiła członków Zarządu, Krajowe Punkty Kontaktowe, przedstawicieli Europejskich Centrów Tematycznych, Komitetu Naukowego EEA. Tematem dyskusji była przyszłość EEA i EIONET w kontekście zmieniających się warunków, rozwoju systemów informacyjnych i pojawiających się nowych źródeł danych, potrzeb wynikających z realizacji 7. unijnego programu działań w zakresie środowiska oraz obserwowanego kryzysu w wiedzy, gdzie odwoływanie się do osobistych przekonań i uczuć może być cenione przez obywateli ponad fakty. Dyskusja o roli EEA i EIONET wpisuje się w rozpoczęty przez KE proces ewaluacji Agencji, przeprowadzany regularnie, co 5 lat.

Stronę polską reprezentowały Anna Katarzyna Wiech, Dyrektor DMIŚ GIOŚ, Z-ca przedstawiciela Polski w Zarządzie EEA, oraz Małgorzata Bednarek z DMIŚ GIOŚ, pełniąca rolę Krajowego Punktu Kontaktowego EEA/EIONET.        

 

Początek strony

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.