Zapraszamy na nową stronę Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska
www.gov.pl/web/gios

Banner z napisem Badania Odry

W hotelu Novotel Warszawa Centrum odbyło się 8 Zgromadzenie Ogólne Europejskiej Sieci Wdrażania i Egzekwowania Prawa Ochrony Środowiska (IMPEL) organizowane przez Główny Inspektorat Ochrony Środowiska w ramach Przewodnictwa Polski w Radzie UE.

 Spotkanie otworzył Pan Andrzej Jagusiewicz, Główny Inspektor Ochrony Środowiska, następnie prezentacje inauguracyjne wygłosiła Pani Joanna Milwicz vel Delach, Naczelnik Wydziału Unii Europejskiej w Ministerstwie Środowiska oraz Pani Joanna Piekutowska, Dyrektor Departamentu Inspekcji i Orzecznictwa GIOŚ.

W spotkaniu uczestniczyło 83 ekspertów, w tym 23 Krajowych Koordynatorów IMPEL z Państw członkowskich Unii Europejskiej, 3 Krajowych Koordynatorów IMPEL z Państw kandydujących do Unii Europejskiej oraz Norwegii. W spotkaniu udział również wzięli przedstawiciele Komisji Europejskiej oraz innych sieci środowiskowych: INECE, GreenForce, RENA.

Spotkanie prowadził Przewodniczący IMPEL – Pani Zofia Tucińska (SEPA) oraz Pani Hanna Jastrzębska, Polski Krajowy Koordynator IMPEL (GIOŚ).

Na Zgromadzeniach Ogólnych IMPEL podejmowane są najważniejsze decyzje dotyczące funkcjonowania sieci, w szczególności w zakresie planowania i ustalania kierunków pracy IMPEL, kwestii finansowych i organizacyjnych sieci, jak również zatwierdzane są nowe projekty i przyjmowane sprawozdania z zakończonych projektów IMPEL.

Europejska Sieć Wdrażania i Egzekwowania Prawa Ochrony Środowiska umożliwia dzielenie się doświadczeniami i informacjami na temat praktycznego zastosowania prawa ochrony środowiska w Europie; współpraca dotyczy w szczególności wypracowania najlepszych praktyk związanych z prowadzeniem kontroli, wydawaniem pozwoleń i egzekucją przepisów środowiskowych.

Początek strony

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.