Zapraszamy na nową stronę Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska
www.gov.pl/web/gios

Banner z napisem Badania Odry

W dniach 10-12 grudnia 2018 r. w Wiedniu odbyło się XVII Zgromadzenie Ogólne IMPEL (ang. IMPEL General Assembly). W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele organów ochrony środowiska z krajów członkowskich oraz kandydujących do Unii Europejskiej, Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA) oraz Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EEA), przy udziale przedstawicieli Komisji Europejskiej. Delegacja Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska składała się z przedstawicieli Departamentu Inspekcji (w tym Krajowego Koordynatora IMPEL) oraz Departamentu Prawa i Orzecznictwa.

Spotkanie odbyło się w centrum konferencyjnym Austria Center Vienna i było poświęcone m.in. uzgodnieniu programu prac na rok 2019 i zatwierdzeniu projektów zrealizowanych w 2018 roku, zmianom w systemie finansowania działalności sieci oraz wyborom członków Zarządu. Nowym Przewodniczącym Sieci IMPEL, na okres od 1 stycznia 2019 r. do 31 grudnia 2020 r. wybrany został prof. Dimitris Dermatas, Specjalny Sekretarz Inspektoratu Greckiego Ministerstwa Środowiska i Energii. Ponadto, omówiono stan realizacji planu działań w ramach inicjatywy Komisji Europejskiej pn. Environmental Compliance and Governance (ECG), w której wdrażaniu IMPEL pełni kluczową rolę jako partner Dyrekcji Generalnej Środowiska (DG Envi).

W 2018 roku przedstawiciele Inspekcji Ochrony Środowiska (IOŚ) brali udział w licznych wydarzeniach i projektach realizowanych w ramach prac czterech Zespołów Eksperckich IMPEL, zajmujących się zagadnieniami dotyczącymi: przemysłu (ang. Industry and Air Expert Team), wód i powierzchni ziemi (ang. Water and Land Expert Team), odpadów i transgranicznego przemieszczania odpadów (ang. Waste and TFS Expert Team) oraz tematów przekrojowych ds. inspekcji środowiskowych (ang. Cross Cutting Expert Team). Przedstawiciele IOŚ podczas spotkań przekazywali informacje o pracy inspekcyjnej w Polsce, zapoznawali się z informacjami z innych Państw Członkowskich UE, uczestniczyli w tworzeniu międzynarodowych przewodników i innych materiałów wspomagających pracę ekspertów i inspektorów z zakresu ochrony środowiska.

Kolejne Zgromadzenie Ogólne IMPEL odbędzie się w grudniu 2019 r. w Finlandii, w związku z przypadającą jej Prezydencją w Radzie Unii Europejskiej.

 

 

 

 

Początek strony

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.