Zapraszamy na nową stronę Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska
www.gov.pl/web/gios

Banner z napisem Badania Odry

W dniach 5 – 6 grudnia br. w Nikozji (Cypr) odbyło się Zgromadzenie Ogólne IMPEL (IMPEL General Assembly). W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Państw Członkowskich UE – członków sieci IMPEL, Norwegii, Islandii, Szwajcarii oraz Komisji Europejskiej. Obecnie członkami IMPEL są 44 organy ochrony środowiska z 29 krajów Unii Europejskiej, państw kandydujących i EFTA.

Przedmiotowe Walne Zgromadzenie było poświęcone dyskusjom na temat przyszłości IMPEL: przygotowania wniosku o dofinansowanie z Life+, zapewnienia środków finansowych na działalność sieci oraz wytyczenia kierunków dalszej współpracy – przedyskutowanie tematów potencjalnych projektów, które byłyby realizowane w ramach sieci w najbliższych latach. Uzgodniono podniesienie wysokości składki członkowskiej oraz realizację Konferencji IMPEL w 2013 rok wraz z Komisją Europejską i innymi sieciami środowiskowymi. Zarekomendowano do realizacji w 2013 roku dwadzieścia cztery projekty IMPEL, w tym Przegląd Partnerski IMPEL w Polsce oraz projekty z zakresu ochrony przyrody i gospodarki wodnej zgłoszone przez KE. Przyjęto Wieloletni Programem Strategiczny IMPEL na lata 2013-2015 oraz sprawozdania z siedmiu zakończonych projektów IMPEL, które zostaną opublikowane na stronie sieci (dodatkowe 6 projektów jest w fazie końcowej- opracowywania raportów). Było to cykliczne spotkanie organizowane przez kraj pełniący Prezydencję w Radzie UE (Cypr).

Z Polski udział w spotkaniu wziął Krajowy Koordynator IMPEL oraz pracownik DIiO GIOŚ, główny specjalista ds. związanych z udziałem w realizacji zadań wynikających ze zobowiązań Polski w ramach współpracy z siecią IMPEL.

Na Zgromadzeniu Ogólnym na Cyprze, zostały przyjęte raporty z następujących zakończonych projektów IMPEL (linki do raportów są dostępne w zakładce IMPEL – projekty i raporty):

  1. TFS Conference 2012
  2. Waste Sites, phase 2
  3. Doing The Right Things – TFS, phase 2
  4. IRI Italy (Lombardia)
  5. IRI Iceland
  6. Implementation of Environmental Impact Assessment on the basis of precise examples
  7. Setting inspection targets and monitoring performance, phase 2.

Ponadto, poniżej zamieszczone zostały sprawozdania z prac dwóch grup roboczych (Cluster) działających w sieci IMPEL:

  • Cluster I Progress report
  • Cluster TFS Progress report
Początek strony

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.