Zapraszamy na nową stronę Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska
www.gov.pl/web/gios

Banner z napisem Badania Odry

W dniach 9-12 grudnia 2014 r. w Rzymie odbyło się XIII Zgromadzenie Ogólne IMPEL (IMPEL General Assembly). W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Państw Członkowskich UE – członków sieci IMPEL, Norwegii, Islandii, Szwajcarii oraz Komisji Europejskiej. Obecnie członkami IMPEL jest 46 organów ochrony środowiska z krajów członkowskich Unii Europejskiej, państw kandydujących i EFTA.

Spotkanie odbyło się w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Włoch i było poświęcone m.in. dyskusjom na temat zmian organizacyjnych sieci, planu pracy i budżetu na 2015 r., wzmocnienia funkcji Zgromadzenia Ogólnego oraz składu Zarządu IMPEL.

Z Polski udział w spotkaniu wziął Krajowy Koordynator IMPEL, którym jest Zastępca Dyrektora Departamentu Inspekcji i Orzecznictwa oraz pracownik DIiO GIOŚ odpowiedzialny za sprawy związane z udziałem w realizacji zadań wynikających ze zobowiązań Polski w ramach współpracy z siecią IMPEL.

Na Zgromadzeniu Ogólnym w Rzymie został zatwierdzony nowy model zarządzania siecią, jej nowa strategia i struktura. Dotychczasowy podział na Grupy Robocze (Clusters) zniesiono na rzecz powołania Zespołów Eksperckich (Expert Teams), w ramach których realizowane będą projekty. Prace pięciu Zespołów Eksperckich toczyć się będą w następujących obszarach: przemysł, odpady i Transgraniczne Przemieszczanie Odpadów, woda i powierzchnia ziemi, ochrona przyrody oraz tematy przekrojowe dotyczące metodyki i praktycznych aspektów inspekcji środowiskowych.

Początek strony

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.