Zapraszamy na nową stronę Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska
www.gov.pl/web/gios

Banner z napisem Badania Odry

(FAQs) on regulation (EC) 1013/2006 on shipments of waste

Komisja Europejska przygotowała dokument pt. „Frequently Asked Questions (FAQs) on regulation (EC) 1013/2006 on shipments of waste”.

Dokument odnosi sie do problemów interpretacyjnych zgłaszanych przez poszczególne kraje członkowskie do tzw. helpdesku Komisji, który funkcjonował od stycznia 2009 r. do lutego 2010 r. Odzwierciedla on stanowisko służb Komisji, lecz nie jest prawnie wiążący. Wyłączne uprawnienia do interpretacji prawodawstwa UE posiada Europejski Trybunał Sprawiedliwości.
Dokument w języku angielskim jest dostępny na stronie internetowej DG Środowisko pod linkiem: http://ec.europa.eu/environment/waste/shipments/pdf/faq.pdf.

Stanowiska Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska i Ministerstwa Środowiska odnośnie podległych wybranych kategorii odpadów przepisom rozporządzenia 1013/2006

Szczegółowe informacje dotyczące traktowania niektórych kategorii odpadów.


Wykaz informacji oraz dokumentów, które powinno zawierać zgłoszenie dotyczące transgranicznego przemieszczania odpadów – zgodnie z załącznikiem II do rozporządzenia (WE) nr 1013/2006 w sprawie przemieszczania odpadów


Wskazówki dotyczące umowy zgłoszeniowej w sprawie międzynarodowego przemieszczania odpadów


Wskazówki dotyczące gwarancji finansowej


Transgraniczne przemieszczanie odpadów – zbiór przepisów


Informacja GIOŚ o zmianach przepisów dot. transgranicznego przemieszczania odpadów tworzyw sztucznych


Zasady rejestracji w systemie SENT


Początek strony

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.