Zapraszamy na nową stronę Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska
www.gov.pl/web/gios

Banner z napisem Badania Odry

W dniu 21 października 2021 w Dzienniku Urzędowym UE opublikowano Rozporządzenie Komisji (UE) 2021/1840 z dnia 20 października 2021 r. zmieniające rozporządzenie Komisji (WE) nr 1418/2007 dotyczące wywozu w celu poddania odzyskowi niektórych odpadów wymienionych w załączniku III lub IIIA do rozporządzenia (WE) nr 1013/2006 Parlamentu Europejskiego i Rady do pewnych państw, których nie obowiązuje decyzja OECD w sprawie kontroli transgranicznego przemieszczania odpadów.

Rozporządzenie wchodzi w życie 10 listopada 2021 r.

Zmieniony wykaz uwzględnia procedurę przemieszczania odpadów tworzyw sztucznych  zaklasyfikowanym pod kodem B3011 zgodnie z załącznikiem IX Konwencji bazylejskiej.

Na uwagę zasługuje stanowisko Ukrainy i Białorusi dotyczące przemieszczania do tych państw odpadów tworzyw sztucznych o kodzie B3011. Ukraina wprowadziła procedurę uprzedniego pisemnego zgłoszenia i zgody na przemieszczanie tych odpadów na Ukrainę. W przypadku Białorusi kod B3011 w ogóle nie występuje w ww. rozporządzeniu, co oznacza, że przemieszczanie odpadów o kodzie B3011 na Białoruś również objęte jest procedurą uprzedniego pisemnego zgłoszenia i zgody właściwych zainteresowanych organów.

Link do rozporządzenia

Początek strony

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.