Zapraszamy na nową stronę Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska
www.gov.pl/web/gios

Banner z napisem Badania Odry

W dniu 18 czerwca br. w siedzibie Eurostatu w Luksemburgu odbyło się wspólne seminarium Zarządu Europejskiej Agencji Środowiska oraz dyrektorów urzędów statystycznych i agencji ds. środowiska DIMESA, poświęcone rozwojowi tzw. „bazy wiedzy” dla realizacji celów siódmego ogólnego unijnego programu działań w zakresie środowiska (7EAP).

Delegowani, odnosząc się do priorytetów 7EAP, dyskutowali m.in. o możliwościach zapewnienia informacji dla określenia tzw. kapitału naturalnego oraz dla rozwoju efektywnej zasobowo i niskoemisyjnej gospodarki, w tym identyfikowali odpowiednie zasoby danych i określali możliwości lepszego wykorzystania dostępnych informacji oraz ustalenia odpowiednich wskaźników, a także omawiali potencjalne ścieżki rozwoju, celem stworzenia planu działań, który pozwoliłby śledzić postęp w realizacji celów 7EAP.

Ze strony Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska udział w spotkaniu wzięli: p. Andrzej Jagusiewicz - Główny Inspektor Ochrony Środowiska i Wiceprzewodniczący Zarządu EEA - który w ramach sesji równoległych także przewodniczył obradom jednej z grup tematycznych, oraz Małgorzata Bednarek z Departamentu Monitoringu i Informacji o Środowisku, reprezentująca Krajowy Punkt Kontaktowy EEA/EIONET. Ze strony polskiej udział wzięli ponadto przedstawiciele Głównego Urzędu Statystycznego oraz Ministerstwa Środowiska. Seminarium poprzedzone zostało 70 spotkaniem Zarządu EEA z udziałem Głównego Inspektora Ochrony Środowiska.

EEA_MBDIMESA_1
Pan Andrzej Jagusiewicz, Główny Inspektor Ochrony Środowiska, prezentuje wyniki obrad grupy tematycznej

MBDIMESA_2

Początek strony

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.