Zapraszamy na nową stronę Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska
www.gov.pl/web/gios

Banner z napisem Badania Odry

1 września 2017 r. stanowisko Przewodniczącego Zarządu Europejskiej Agencji Środowiska objęła Laura Burke z irlandzkiej Agencji ds. Środowiska.

Laura Burke jest Dyrektorem Generalnym irlandzkiej Agencji ds. Środowiska. W prace EEA została włączona w 2012 r., kiedy została nominowana do roli zastępcy członka Zarządu EEA ze strony Irlandii. Od grudnia 2016 r. pełniła rolę jednego z wiceprzewodniczących Zarządu EEA. Laura Burke zastąpiła na stanowisku Przewodniczącego ustępującą, zgodnie z końcem trzyletniej kadencji, Elisabeth Freytag-Rigler z Austrii. Więcej informacji na stronie EEA.   

W skład Zarządu EEA wchodzą po 1 przedstawicielu każdego kraju członkowskiego, a także 2 reprezentantów Komisji Europejskiej i 2 przedstawicieli środowiska naukowego, wyznaczonych przez Parlament Europejski. Zarząd Agencji jest decyzyjnym ciałem EEA i spotyka się 3 razy w roku. Do jego zadań należy m.in. zatwierdzanie wieloletniego i rocznych planów pracy oraz budżetu EEA. Polskę w Zarządzie reprezentuje przedstawiciel GIOŚ.

 

Początek strony

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.