Zapraszamy na nową stronę Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska
www.gov.pl/web/gios

Banner z napisem Badania Odry

Główny Inspektor Ochrony Środowiska serdecznie zaprasza dziennikarzy i przedstawicieli redakcji do wzięcia udziału w konferencji inaugurującej raport o stanie środowiska w Europie i prognozach jego zmian - SOER 2010 (The European Environment – State and Outlook 2010).

SOER 2010 - rewolucyjny raport Europejskiej Agencji Środowiska

21 stycznia br., w godz. 11.00 - 12.30, w siedzibie Ministerstwa Środowiska, ul. Wawelska 52/54 w Warszawie, sala 324.

Organizatorem spotkania, z racji koordynacyjnej roli w zakresie współpracy Polski z Europejską Agencją Środowiska (EEA) w ramach Europejskiej Sieci Informacji i Obserwacji Środowiska EIONET, jest Główny Inspektorat Ochrony Środowiska, który również był zaangażowany w prace nad raportem.

 

W konferencji wezmą również udział eksperci Europejskiej Agencji Środowiska.

SOER 2010 jest flagowym raportem EAŚ. Stanowi kompleksową ocenę stanu środowiska Europy i zachodzących w nim zmian przedstawioną w ujęciu przyczynowo-skutkowym. Niniejsza edycja jest serwisem internetowym, który dostępny jest pod adresem http://www.eea.europa.eu/soer.Merytoryczna prezentacja ocen zawartych w raporcie w sposób istotny odbiega od klasycznego ujmowania problemów dotyczących środowiska.

Podczas konferencji zaprezentowane zostaną także dwa krajowe raporty o stanie środowiska: „Raport o stanie środowiska w Polsce 2008" oraz „Krajowy raport mozaikowy. Stan środowiska w województwach w latach 2000-2007", opracowane przez Główny Inspektorat oraz wojewódzkie inspektoraty ochrony środowiska.

Synteza SOER 2010 w języku polskim oraz ww. raporty zostaną Państwu udostępnione podczas konferencji.

Program:

11.00 - Powitanie

11.10 - Prezentacja raportu SOER 2010

11.40 - Prezentacja krajowych raportów o stanie środowiska

12.00 - Pytania

12.30 - Zakończenie

Uprzejmie prosimy o potwierdzenie udziału u Pani Kingi Dębkowskiej, drogą elektroniczną:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (Tel. 22 57 92 824), w terminie do dnia 18 stycznia 2010 r.

Początek strony

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.