Zapraszamy na nową stronę Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska
www.gov.pl/web/gios

Banner z napisem Badania Odry

W dniu 21 stycznia 2011 r. odbyło się spotkanie inaugurujące raport o stanie środowiska w Europie i prognozach jego zmian - SOER 2010 połączone z konferencją prasową Głównego Inspektora Ochrony Środowiska.

Organizatorem spotkania, z racji koordynacyjnej roli w zakresie współpracy Polski z Europejską Agencją Środowiska (EEA) w ramach Europejskiej Sieci Informacji i Obserwacji Środowiska EIONET, był Główny Inspektorat Ochrony Środowiska, który również był zaangażowany w prace nad raportem.

"Formuła europejskiego raportu jest unikalna i wyjątkowo ciekawa" - powiedział Pan Andrzej Jagusiewicz, Główny Inspektor Ochrony Środowiska, otwierając spotkanie.

W swoim wystąpieniu Główny Inspektor podkreślił także, iż Polska jest jednym z pierwszych krajów promujących raport oraz przypomniał: "oficjalna promocja raportu, na arenie międzynarodowej miała miejsce 30 listopada 2010 r. w Parlamencie Europejskim, przy udziale naszego Przewodniczącego, pana profesora Jerzego Buzka".

W konferencji wzięli również udział eksperci Europejskiej Agencji Środowiska: p. Dorota Jarosińska i p. Paweł Kaźmierczyk.

Jak powiedziała pani Dorota Jarosińska, z raportu możemy się dowiedzieć, iż "jest postęp w wielu obszarach środowiska (...) ale niewystarczający i że w przyszłości działania, które są w tej chwili prowadzone muszą być kontynuowane, a polityki środowiskowe muszą być wdrażane w sposób jeszcze bardziej skuteczny i spójny".

Więcej informacji, prezentacje gości, zdjęcia oraz materiały prasowe dostępne będą w najbliższym Newsletterze (koniec stycznia). Zapraszamy do prenumerowania! Raport SOER jest dostępny tutaj.

Początek strony

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.