Zapraszamy na nową stronę Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska
www.gov.pl/web/gios

Banner z napisem Badania Odry

W dniu 1 stycznia 2003 roku weszło w życie „Porozumienie między Wspólnotą Europejską a Rzeczpospolitą Polską w sprawie uczestnictwa w Europejskiej Agencji Środowiska oraz Europejskiej Sieci Informacji i Obserwacji”.

W ten sposób Polska znalazła się w gronie 30 członków Europejskiej Agencji Środowiska, do których należą: 15 krajów członkowskich Unii Europejskiej, Norwegia, Islandia i Lichtensztain, 10 krajów z Europy Środkowej i Wschodniej tj. Bułgaria, Czechy, Węgry, Litwa, Łotwa, Estonia, Słowenia, Słowacja, Rumunia i Polska oraz 2 kraje Regionu Morza Śródziemnego tj.Cypr, Malta. Krajem kandydującym jest także Turcja, która jest na etapie zakończenia procedur ratyfikacyjnych. Negocjacje w sprawie członkostwa w EEA prowadzone są również ze Szwajcarią

Przedstawicielem Polski w Radzie Zarządzającej Europejskiej Agencji Środowiska został Pan Krzysztof Zaręba – Główny Inspektor Ochrony Środowiska. Podczas posiedzenia Rady Zarządzającej Agencji, które odbyło się z uczestnictwem Głównego Inspektora w dniu 25 lutego 2003 roku w Kopenhadze, powołano nowego Dyrektora Wykonawczego Europejskiej Agencji Środowiska. Została nim Pani Profesor Jacqueline McGlade - członek Kolegium Uniwersyteckiego Rady Naukowej ds. Badań Środowiska Naturalnego na Uniwersytecie Informatyki Środowiskowej i Matematyki w Londynie.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie EEA

Początek strony

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.