Zapraszamy na nową stronę Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska
www.gov.pl/web/gios

Banner z napisem Badania Odry

Europejska Agencja Środowiska ogłosiła konkurs „Pokolenie ‘92”. Młodzi Europejczycy są zaproszeni do nakręcenia filmu video pokazującego ich własną wizję zrównoważonej przyszłości. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Konkurs skierowany jest do 20-latków, gdyż mija właśnie 20 lat od pierwszego Szczytu Ziemi w Rio de Janeiro. W czerwcu br. planowane jest kolejne tego rodzaju spotkanie liderów państw - wydarzenie to może okazać się punktem zwrotnym w działaniach na rzecz ochrony środowiska.

Konkurs polega na zgłoszeniu własnego filmu prezentującego osobistą wizję zrównoważonego świata. Do konkursu mogą przystąpić obywatele państw członkowskich EEA, współpracujących i Grenlandii, urodzeni w latach 1991, 1992 lub 1993. Filmy video powinny trwać minimum 30 sekund i maksymalnie 2 minuty. Dozwolone są różne formy ekspresji. Filmy w językach innych niż angielski należy opatrzyć angielskimi napisami. Zasady konkursu dostępne są tutaj. Zgłoszenia poprzez formularz zgłoszeniowy można przesyłać do EEA od 1 marca do 2 kwietnia 2012 r.

Najlepsze filmy zostaną uhonorowane nagrodami:

  • I miejsce: 3000 EUR i dyplom uznania
  • II miejsce: 2000 EUR i dyplom uznania
  • III miejsce: 1000 EUR i dyplom uznania
  • Nagroda publiczności: dyplom uznania

W skład jury wejdą znani dziennikarze, specjaliści od komunikacji społecznej i eksperci z branży mediów. Przy ocenie prac jury będzie zwracać uwagę przede wszystkim na kreatywny i przekonujący styl komunikacji, oryginalne pomysły i jakość.

Zwycięzcy zostaną zaproszeni do siedziby Agencji w Kopenhadze, gdzie podczas uroczystej ceremonii zaplanowanej na 5 czerwca 2012 r. zostaną im wręczone nagrody.

Informacja EEA o konkursie w jęz. polskim

Początek strony

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.