Zapraszamy na nową stronę Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska
www.gov.pl/web/gios

Banner z napisem Badania Odry

1 czerwca 2013 r. stanowisko Dyrektora Wykonawczego Europejskiej Agencji Środowiska objął dr Hans Bruyninckx. Zastąpił on prof. Jacqueline McGlade, która pełniła tę funkcję przez ostatnich 10 lat, kształtując kierunki działań najważniejszego w Europie dostawcy informacji o środowisku.

Od 2003 r. EEA, pod kierownictwem prof. Jacqueline McGlade, znacznie rozszerzyła swoją działalność - sieć EIONET rozrosła się, do Agencji dołączyły nowe kraje, zakres gromadzonych, analizowanych i przetwarzanych danych i informacji przez EEA i EIONET istotnie się powiększył, a Agencja stała się ważnym graczem na arenie globalnej. W ciągu dwóch kadencji prof. McGlade nadzorowała przygotowanie kilkuset raportów oraz wielu innowacyjnych projektów, obejmujących bazy danych i systemy informacyjne, stała się postacią niezwykle rozpoznawalną na forach międzynarodowych i w mediach, silnie promowała poprawę dostępu do informacji o środowisku poprzez wdrażanie nowoczesnych technologii i angażowanie społeczeństwa w dzielenie się informacją. Więcej o jej dokonaniach można przeczytać w artykule EEA tutaj.

Procedura wyboru nowego Dyrektora Wykonawczego EEA zakończyła się w grudniu 2012 r., o czym informowaliśmy wcześniej. Dr Hans Bruyninckx urodził się w Belgii w 1964 r. Przed objęciem stanowiska w EEA był kierownikiem Instytutu Badawczego HIVA w Leuven oraz pracował na tamtejszym uniwersytecie. Specjalizuje się m.in. w dziedzinie polityki ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju, w tym analizie systemów konsumpcji i produkcji oraz badaniach skutków globalizacji. Więcej informacji dostępnych jest w artykule EEA tutaj.

Początek strony

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.