Zapraszamy na nową stronę Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska
www.gov.pl/web/gios

Banner z napisem Badania Odry

W dniach 3-4 czerwca 2014 r. odbyło się w siedzibie Europejskiej Agencji Środowiska w Kopenhadze spotkanie Krajowych Punktów Kontaktowych ds. współpracy z EEA w ramach Europejskiej Sieci Informacji i Obserwacji Środowiska EIONET.

Spotkania KPK (NFP) odbywają się trzy razy w roku, zazwyczaj w siedzibie EEA w Kopenhadze, i poświęcone są omówieniu przez EEA i KPK zadań wynikających z planu pracy EEA i EIONET. Na czerwcowym spotkaniu omówiono m.in. dalsze działania w zakresie przyjęcia nowej struktury EIONET na lata 2014-2018, harmonogram prac nad raportem EEA o stanie środowiska Europy i prognozach jego zmian SOER 2015, sprawozdawczość do KE i EEA w poszczególnych obszarach tematycznych, a także szereg innych bieżących zadań KPK wynikających z koordynacji współpracy krajowej z EEA. Dyskutowano także nad potencjalną rolą EIONET w rozwijaniu tzw. „bazy wiedzy” na potrzeby realizacji celów 7 unijnego programu działań w zakresie ochrony środowiska (7EAP) w ramach koncepcji wspólnego systemu informacji o środowisku SEIS. Polski KPK reprezentowała Małgorzata Bednarek z Departamentu Monitoringu i Informacji o Środowisku GIOŚ, która także przewodniczyła pierwszej sesji spotkania z udziałem Dyrektora Wykonawczego EEA Hansa Bruyninckxa.

Początek strony

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.