Zapraszamy na nową stronę Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska
www.gov.pl/web/gios

Banner z napisem Badania Odry

1 września 2014 r. stanowisko Przewodniczącej Zarządu Europejskiej Agencji Środowiska objęła Elisabeth Freytag-Rigler.

Elisabeth Freytag-Rigler jest członkiem Zarządu EEA od marca 2007 r., a od listopada 2007 r. pełniła funkcję jednego z wiceprzewodniczących. Jest dyrektorem Departamentu ds. Środowiska UE w austriackim Ministerstwie Rolnictwa, Leśnictwa, Środowiska i Gospodarki Wodnej. Na stanowisku Przewodniczącego Zarządu EEA zastąpiła Karstena Sacha, Z-cę Dyrektora Generalnego ds. polityki europejskiej i międzynarodowej w niemieckim Ministerstwie Środowiska, Ochrony Przyrody, Budownictwa i Bezpieczeństwa Nuklearnego, który funkcję Przewodniczącego Zarządu EEA pełnił od września 2008 r. Więcej informacji na stronie EEA.

W skład Zarządu EEA wchodzą po 1 przedstawicielu każdego kraju członkowskiego, a także 2 reprezentantów Komisji Europejskiej i 2 przedstawicieli środowiska naukowego, wyznaczonych przez Parlament Europejski. Zarząd Agencji spotyka się 3 razy w roku, a do jego zadań należy m.in. zatwierdzanie wieloletniego i rocznych planów pracy oraz budżetu EEA. Funkcję jednego z wiceprzewodniczących pełni od listopada 2008 r. Andrzej Jagusiewicz, Główny Inspektor Ochrony Środowiska.

Początek strony

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.