Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska został ustawowo zobowiązany do wykonywania w ramach PMŚ zadań związanych z okresowymi badaniami poziomów pól elektromagnetycznych w środowisku, w dostępnych dla ludności miejscach usytuowanych na obszarze województw w:

  • centralnych dzielnicach lub osiedlach miast o liczbie mieszkańców przekraczającej 50 tys.;
  • pozostałych miastach;
  • terenach wiejskich.

Zakres i sposób prowadzenia okresowych badań poziomów pól elektromagnetycznych w środowisku określa Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 12 listopada 2007 r. (Dz. U. Nr 221 poz. 1645). Powyższe rozporządzenie określa sposób wyboru punktów pomiarowych, wymaganą częstotliwość prowadzenia pomiarów oraz sposób prezentacji wyników.

Szczegółowy program pomiarowy, w tym lokalizację punktów określa wojewódzki inspektor ochrony środowiska poprzez wojewódzki program monitoringu środowiska.

Wyniki z pomiarów monitoringowych pól elektromagnetycznych przeprowadzonych przez wojewódzkie inspektoraty ochrony środowiska, przekazywane są raz w roku do GIOŚ. GIOŚ wykonuje roczne i trzyletnie oceny poziomów pól elektromagnetycznych w Polsce.


 

 Zgodnie z programem PMŚ na lata 2013-2015 na zlecenie GIOŚ w roku 2014 i 2015 wykonano pomiary pól elektromagnetycznych w 6 wybranych miastach Polski o liczbie mieszkańców powyżej 250 tysięcy – Warszawie, Łodzi, Krakowie, Szczecinie, Poznaniu i Gdańsku.

Pomiary pól elektromagnetycznych w wybranych miastach Polski o liczbie mieszkańców powyżej 250 tysięcy


Początek strony

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.