Organy IOŚ w 2016 r. rozpatrzyły blisko 1200 skarg, które dotyczyły uciążliwości zapachowej. Najwięcej skarg dotyczyło m.in. eksploatacji oczyszczalni ścieków, wykorzystywania komunalnych osadów ściekowych w rolnictwie bez zachowania odpowiednich wymagań ochrony środowiska oraz nieprzestrzegania przepisów ustawy o nawozach i nawożeniu jak również zasad dobrej praktyki rolniczej przy nawożeniu gnojowicą. Skargi dotyczyły ponadto: nieprawidłowej eksploatacji ferm zwierząt, czy też zakładów przemysłowych oraz składowania lub unieszkodliwiania odpadów.

​Inspekcja Ochrony Środowiska monitoruje stężenia ozonu

Ozon to odmiana alotropowa tlenu. W skład cząsteczki ozonu wchodzą trzy atomy tlenu (O3). Ten trzeci atom tlenu sprawia, iż ozon w przeciwieństwie do dwuatomowej cząsteczki tlenu jest silnym utleniaczem fotochemicznym.

Informowanie o stanie środowiska jest jednym z głównych filarów Państwowego Monitoringu Środowiska (PMŚ). W opublikowanym ostatnio raporcie "Stan środowiska w Polsce. Sygnały 2016" przedstawiono informacje o wybranych wskaźnikach charakteryzujących badane w ramach PMŚ komponenty środowiska i oddziaływania, tj. powietrze, wody, przyrodę, klimat akustyczny, promieniowanie jonizujące i niejonizujące.

Głośne granie a działania Inspekcji Ochrony Środowiska w Warszawie

Liczne skargi dotyczące stołecznego klubu muzycznego „Patio” przy ul. Kredytowej 9, trafiały na ręce Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska w Warszawie. Powodem była głośna muzyka. Słowem: hałas, pochodzący z instalacji nagłaśniających zamontowanych na podwórzu kamienicy. Działania mieszkańców, sąsiadów oraz Rzecznika Praw Dziecka poskutkowały interwencjami inspektorów WIOŚ w Warszawie.

Początek strony

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.