Komunikat GIOŚ z dnia 05.07.2018 r. w sprawie aktualnej i prognozowanej jakości powietrza w Polsce

W dniu 5 lipca 2018 r. w centralnej i południowej Polsce występują wysokie stężenia ozonu (O3). W województwie mazowieckim w  Konstancinie Jeziornej i w  Otwocku  o godzinie 13.00 stężenia ozonu przekroczyły poziom informowania wynoszący 180 µg/m³ i wyniosły odpowiednio 184 µg/m³ i 182 µg/m³.

Czytaj więcej...

Na przełomie maja i czerwca w Tallinnie odbyło się spotkanie europejskich ekspertów ds. stanu ekologicznego wód powierzchniowych, w którym wzięli udział przedstawiciele Departamentu Monitoringu, Ocen i Prognoz Stanu Środowiska GIOŚ. Spotkanie składało się z warsztatów na temat klasyfikacji stanu ekologicznego oraz spotkania roboczego grupy Ecostat.

Czytaj więcej...

Uprzejmie informujemy, że organizatorzy konferencji przedłużyli termin na zgłaszanie propozycji prezentacji do dnia 5 czerwca 2018 r. >

Propozycje wystąpień należy zgłaszać wyłącznie drogą elektroniczną za pomocą formularza dostępnego pod adresem: https://ankiety.mos.gov.pl/729919/lang-pl.

Polski Rejestr Czystszej Produkcji i Odpowiedzialnej Przedsiębiorczości

26 kwietnia 2018 r., odbyła się konferencja Polskiego Ruchu Czystszej Produkcji, zorganizowana pod hasłem "Czystsza Produkcja i Gospodarka o Obiegu Zamkniętym". W trakcie konferencji Pan Marek Haliniak – Główny Inspektor Ochrony Środowiska jako patron Polskiego Rejestru Czystszej Produkcji i Odpowiedzialnej Przedsiębiorczości wręczył 19 laureatom certyfikat potwierdzający wpis do Polskiego Rejestru CP i OP za rok 2017 r.

Czytaj więcej...

Konferencja Środowisko Informacji

W dniu 22 listopada odbędzie się organizowana przez Ministerstwo Środowiska i Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska IV konferencja „Środowisko Informacji” - wydarzenie dotyczące pozyskiwania, przetwarzania i aktywnego udostępniania cyfrowych danych i informacji o środowisku i jego ochronie.

Czytaj więcej...

Początek strony

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.