Z uwagi na opublikowanie artykułu  pt. „Inspekcja ochrony niczego” zamieszczonego w Tygodniku „Przegląd” w wydaniu nr 1/2019r. którego autorem jest Tomasz Borejza. Z uwagi na fakt, że w artykule tym  zostało zawartych szereg informacji nieprawdziwych i oczerniających działania Inspekcji Ochrony Środowiska  główny Inspektor Ochrony Środowiska zażądał zamieszczenie sprostowania zarówno w wersji drukowanej jak i internetowej Tygodnika „Przegłąd”.
Treść sprostowania zamieszczono w załączniku.

Zmiany w zakresie właściwości organu do którego należy przekazywać wyniki pomiarów poziomów pól elektromagnetycznych oraz hałasu w środowisku emitowanego w związku z eksploatacją drogi, linii kolejowej, linii tramwajowej lub lotniska.

Czytaj więcej...

Wypełniając zobowiązanie zawarte w art. 25 b ustawy z dnia 20 lipca 1991 r. o Inspekcji Ochrony Środowiska (Dz. U. z 2013 r., poz. 686, z późn. zm.) Główny Inspektor Ochrony Środowiska przekazuje do publicznej wiadomości raport "Stan środowiska w Polsce. Raport 2018".

Czytaj więcej...

Od 1 stycznia 2019 organem udostępniającym informacje o tle substancji w powietrzu będzie Główny Inspektor Ochrony Środowiska. Zmiana ta wynika z przepisów ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. o zmianie ustawy o Inspekcji Ochrony Środowiska oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. 2018 poz. 1479), która obowiązek realizacji tego zadania przenosi z wojewódzkich inspektoratów ochrony środowiska na Główny Inspektorat Ochrony Środowiska.

Czytaj więcej...

Początek strony

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.