Rozwój współpracy w redukcji zagrożeń chemicznych, promocji bezpieczeństwa chemicznego i współpracy w zakresie ochotniczych straży pożarnych to tematy przewodnie Międzynarodowego Forum Warszawa-Kijów, które odbyło się 24 kwietnia w siedzibie Ministerstwa Środowiska.

Czytaj więcej...

Głośne granie a działania Inspekcji Ochrony Środowiska w Warszawie

Liczne skargi dotyczące stołecznego klubu muzycznego „Patio” przy ul. Kredytowej 9, trafiały na ręce Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska w Warszawie. Powodem była głośna muzyka. Słowem: hałas, pochodzący z instalacji nagłaśniających zamontowanych na podwórzu kamienicy. Działania mieszkańców, sąsiadów oraz Rzecznika Praw Dziecka poskutkowały interwencjami inspektorów WIOŚ w Warszawie.

Czytaj więcej...

Celem zwiększania świadomości społeczeństwa na rosnący problem nadmiernego występowania hałasu i jego wpływu na zdrowie człowieka ustanowiono w 1995 roku Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem. W Polsce obchody tego dnia zapoczątkowało Towarzystwo Higieny Akustycznej w 2000 roku.

Czytaj więcej...

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska widząc potrzebę naukowej dyskusji na temat wykorzystania różnych metod badawczych do oceny jakości powietrza, identyfikacji udziału źródeł emisji zanieczyszczeń w mierzonych stężeniach zanieczyszczeń i prognozy zanieczyszczeń powietrza zorganizował w dniu 21.04 br. seminarium naukowe, które było spotkaniem przedstawicieli świata nauki, Ministerstwa Środowiska, Inspekcji Ochrony Środowiska oraz innych podmiotów zajmujących się pomiarami i modelowaniem jakości powietrza.

Czytaj więcej...

W dniu 20 kwietnia b.r. w Krakowie odbyła się II Międzynarodowa Konferencja Odorowa (MKO 2017) pn:"Uciążliwość Zapachowa, Ocena, Pomiary i Kontrola" z udziałem dr Leszka Karskiego, dyrektora Departamentu Strategii i Komunikacji w Głównym Inspektoracie Ochrony Środowiska.

Czytaj więcej...

Początek strony

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.