Główny Inspektorat Ochrony Środowiska apeluje do kandydatów na urząd Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej o nierozpowszechnianie w ramach kampanii wyborczej nieprawdziwych informacji na temat działalności Inspekcji.

 

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska wyraża stanowczy sprzeciw wobec rozpowszechnianiu w przestrzeni publicznej nieprawdziwych informacji dotyczących gospodarowania odpadami na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. 

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska we współpracy z władzami miasta Kędzierzyn-Koźle realizuje projekt badawczy dotyczący jakości powietrza na obszarze miasta.  W dniu 28.05.2020 r. odbyła się wideokonferencja, poświęcona omówieniu realizacji programu badań prowadzonych w ramach projektu. Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy Pana Pawła Ciećko, Głównego Inspektora Ochrony Środowiska.

Zgodnie z prawem krajowym i UE, zarówno badania, jak  i ocena jakości środowiska morskiego prowadzone są w sposób ciągły. Dotychczas przeprowadzone analizy substancji szkodliwych z grupy WWA (wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne) i arsenu, nie potwierdzają wystąpienia katastrofy ekologicznej.

Kontrole zrealizowane przez wojewódzkich inspektorów ochrony środowiska oraz dochodzenie przeprowadzone przez Prokuraturę Okręgową wykazały, że Clif Sp. z o.o. zajmująca się gospodarowaniem odpadami – głównie w województwach małopolskim i śląskim – dopuściła się w swojej działalności licznych naruszeń zagrażających zdrowiu i życiu ludzi oraz dobrostanowi środowiska.  Do tej pory na spółkę nałożono w sumie ponad 1,2 mln zł kar administracyjnych, a 41 osobom postawiono zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Początek strony

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.