Światowy Dzień Ziemi to święto jednoczące obywateli, uczące troski o dobro wspólne, uczące, czym jest środowisko naturalne, przyroda, ziemia i jak ludzie mają się wobec ziemi zachowywać, by mogła służyć następnym pokoleniom.

Polskie obchody Światowego Dnia Ziemi wieńczy warszawski festyn, który odbędzie się w dniu 4 czerwca 2017r. w Parku Pole Mokotowskie. Podczas Festynu nie zabraknie także stoiska Inspekcji Ochrony Środowiska.

Tegoroczne obchody Dnia Ziemi poświęcone są różnorodności biologicznej i jej ochronie. Jest to temat ważny, zwłaszcza w kontekście efektu cieplarnianego, wzrostu zanieczyszczeń wód i powietrza.

"Bioróżnorodność jest zmiennością żywych organizmów wszystkich środowisk występujących na Ziemi, włączając w to siedliska lądowe, morskie, inne ekosystemy wodne oraz ekologiczne kompleksy złożone z tych siedlisk; obejmuje ona zróżnicowanie wewnątrzgatunkowe, między gatunkami i zróżnicowanie ekosystemów. Bioróżnorodność tworzy podstawę szerokiego wachlarza świadczeń ekosystemów, który w istotny sposób kształtuje dobrobyt człowieka."[1]

Fundacja Ośrodka Edukacji Ekologicznej – organizator wydarzenia, przygotowała bogaty program, prezentujący ofertę edukacyjną wielu instytucji, które cenią sobie piękno środowiska i dbają o jego ochronę. Partnerem merytoryczny projektu są Ministerstwo Środowiska i Polska Organizacja Turystyczna.

Gorąco zachęcamy Państwa do przyjścia 4 czerwca na Pole Mokotowskie, w Warszawie, w godz. 10.00 – 18.00. Przez cały dzień czekać będzie na Państwa wiele atrakcji.


[1] Żródło: Milenijny Przegląd Ekosystemów

Początek strony

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.