Zapraszamy na nową stronę Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska
www.gov.pl/web/gios

Banner z napisem Badania Odry

W zakładce "Międzynarodowe przemieszczanie odpadów" w części "Materiały informacyjne" została umieszczona wersja elektroniczna publikacji pt. "Transgraniczne przemieszczanie odpadów - zbiór przepisów", w formacie umożliwiającym pobranie pliku ze strony na urządzenia mobilne.

Publikacja stanowi cenne i praktyczne wsparcie dla Inspekcji Ochrony Środowiska i służb zaangażowanych w kontrole transgranicznego przemieszczania odpadów. Zastąpiła ona poprzednią publikację wydaną w 2008 r. Zawiera, m.in. aktualny zbiór aktów prawa unijnego i krajowego regulujących zasady transgranicznego przemieszczania odpadów, m.in. Konwencję Bazylejską o kontroli transgranicznego przemieszczania i usuwania odpadów niebezpiecznych, rozporządzenie (WE) Nr 1013/2006 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 14 czerwca 2006 r. w sprawie przemieszczania odpadów, czy ustawę z dnia 29 czerwca 2007 r. o międzynarodowym przemieszczaniu odpadów wraz z aktami wykonawczymi do ustawy.
Publikacja w formie książkowej w ilości ponad 2,5 tys. egzemplarzy została przekazana wojewódzkim inspektoratom ochrony środowiska, jednostkom Straży Granicznej, Służby Celnej, Inspekcji Transportu Drogowego, Policji i Urzędu Transportu Kolejowego.
Publikacja pt. "Transgraniczne przemieszczanie odpadów - zbiór przepisów" została w całości sfinansowana ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Początek strony

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.