Zapraszamy na nową stronę Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska
www.gov.pl/web/gios

Banner z napisem Badania Odry

Inspekcja Ochrony Środowiska realizuje blisko 300 zadań związanych z ochroną środowiska. Nie każdy jednak wie, jak szeroki jest zakres działań Inspektora zarówno w obszarze gospodarki odpadowej, monitoringu, jak i działań kontrolnych. Inspekcja Ochrony Środowiska nie jest kojarzona z kontrolą podmiotów zajmujących się GMO, czy gospodarowaniem sprzętem elektrycznym i elektronicznym, a to istotne aspekt naszej działalności. Zajmujemy się także kryteriami ocen zasobów drewna martwego i poużytkowego, czy oceną stanu zachowania gatunków w Polsce.

Stojąc na straży bezpieczeństwa ekologicznego wspieramy inicjatywy edukacyjne, które poszerzają wśród najmłodszych wiedzę na temat naszych działań. Ukierunkowujemy na dobre praktyki w zakresie ochrony środowiska, bo to może zaowocować lepszym stanem przyrodniczym naszego kraju. Świadomość ekologiczna to bardzo ważny element w budowaniu odpowiedzialności społecznej, która jest podstawą w pielęgnowaniu naszych zasobów przyrodniczych dla kolejnych pokoleń.

JESTEM EKO to nazwa konkursu plastycznego, dotyczącego idei ochrony środowiska, którego rozstrzygnięcie nastąpiło 2 czerwca br.. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Zielonej Górze otrzymał 224 prace plastyczne, z których wybrał zwycięzców. Nagrodami w konkursie były materiały edukacyjne i praktyczne upominki GIOŚ. Laureaci konkursu plastycznego „Jestem Eko” odwiedzili WIOŚ w Zielonej Górze, gdzie przygotowano szereg atrakcji. Prawdziwą radość wywołał m.in. konkurs na najgłośniejszy okrzyk. Ciekawym doświadczeniem dla wszystkich była także możliwość podejrzenia codziennej pracy biologów. Dzięki mikroskopom dzieci „na własne oczy” przekonały się, co kryje w sobie woda lubuskich rzek i jezior.

Inspekcja Ochrony Środowiska objęła swoim patronatem IX Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny „DOBRE RADY NA ELEKTROODPADY- ODDAJ MNIE W DOBRE RECE 2017”, który 9 czerwca 2017 miał swój finał w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Konkurs odbył się pod patronatem GIOŚ, a jego organizatorem była organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego SA - AURAEKO. Uczestnikami konkursu były uczniowskie zespoły szkolne wspierane przez opiekuna szkoły z gimnazjów i starszych klas szkół podstawowych z całej Polski. Do konkursu przystąpiło 31 zespołów, a do finału zakwalifikowały się 24 zespoły, które po wykonaniu przewidzianych konkursem zadań z zakresu przeciwdziałania negatywnemu wpływowi zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz zużytych baterii i akumulatorów na człowieka i środowisko, były oceniane przez Komisje Konkursową.

uczniowie w laboratorium WIOŚ Zielona G. uczniowie w laboratorium WIOŚ Zielona G. uczniowie w laboratorium WIOŚ Zielona G. Dyplom od AURAEKO dla GIOŚ M. Tomczak, Naczelnik DKR w GIOŚ IX Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny

Początek strony

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.