Zapraszamy na nową stronę Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska
www.gov.pl/web/gios

Banner z napisem Badania Odry

5 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ochrony Środowiska, który ma zwrócić uwagę na wciąż postępującą degradację środowiska i przypomnieć o naszej codziennej odpowiedzialności za jego stan.

Z tej okazji Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Zielonej Górze ogłasza konkurs plastyczny pod hasłem „Jestem Eko”. Inspekcja Ochrony Środowiska szczególnie pragnie zainteresować ideą Dnia Ochrony Środowiska najmłodszych mieszkańców.

Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów szkół podstawowych województwa lubuskiego, z uwzględnieniem podziału na dwie kategorie wiekowe: uczniowie klas I-III oraz uczniowie klas IV-VI. Nabór prac potrwa do końca miesiąca.

Dla zwycięzców czekają nagrody rzeczowe. Ponadto laureat I miejsca zostanie zaproszony razem ze swoją klasą na specjalną wizytę do lubuskiego WIOŚ.

Za ciekawą inspirację dla wszystkich uczestników konkursu może służyć jeden z artykułów Ekoedukatora WIOŚ Jestem eko, czyli jak chronić mniej szkodząc, dostępny do pobrania na stronie internetowej WIOŚ w Zielonej Górze.  

Ekoedukator

Ekoedukator to nowa inicjatywa edukacyjna Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Zielonej Górze, skierowana do wszystkich zainteresowanych problematyką ochrony środowiska. Na stronie internetowej www.zgora.pios.gov.pl, w zakładce Ekoedukator, znajduje się cykl publikacji, które pomogą wszystkim, bez względu na wiek, poszerzyć swoją wiedzę i spojrzeć na wiele codziennych problemów z praktycznej strony. Publikacje Ekoedukatora w porosty i ciekawy sposób poruszają problemy, z którymi stykamy się na co dzień.

Kontakt: Monika Siemak ( tel. 68 45 24 174 , Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

Strona organizatora

Początek strony

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.