Zapraszamy na nową stronę Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska
www.gov.pl/web/gios

Banner z napisem Badania Odry

W ramach ogólnoeuropejskiego programu Copernicus (Copernicus Atmosphere Monitoring Service – CAMS, https://atmosphere.copernicus.eu/), w dniach 16-18 maja 2017 r., w Warszawie odbędzie się Zgromadzenie Ogólne Serwisu Monitoringu Atmosfery. Organizatorem spotkania jest Politechnika Warszawska.

Od roku 2013 Politechnika Warszawska jest odpowiedzialna za realizację krajowej operacyjnej prognozy zanieczyszczenia ozonem, publikowanej na portalu Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska (powietrze.gios.gov.pl).

Serwis Monitoringu Atmosfery Copernicus (CAMS) jest flagowym programem Komisji Europejskiej i ma na celu udostępnienie społeczeństwu wysokiej jakości danych opisujących stan atmosfery, opartych na obserwacji i prognozach krótkoterminowych stężeń zanieczyszczeń, gazów cieplarnianych oraz promieniowania ultrafioletowego (UV). 

Zgromadzenie Ogólne Serwisu Monitoringu Atmosfery stwarza możliwość szerokiej dyskusji nad realizacją zadań serwisu CAMS, w okresie ostatniego roku oraz wspólnego kształtowania dalszych kierunków rozwoju. Ponadto, jest okazją do spotkania operatorów serwisu z obecnymi użytkownikami oraz zainteresowania tematem potencjalnych nowych odbiorców, którzy w czasie konferencji będą mieli możliwość zapoznania się z informacją o dostępnych produktach serwisu CAMS. Program konferencji daje jej uczestnikom możliwość wzięcia udziału w szkoleniu z zakresu dostępu do produktów serwisu CAMS oraz ich potencjalnych zastosowań.

W spotkaniu zadeklarowało udział ponad 160 uczestników z 15 krajów.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny i ogólnie dostępny po wcześniejszej rejestracji na stronie:

https://www.eventbrite.co.uk/e/2nd-cams-general-assembly-tickets-31993280764

Program konferencji dostępny jest na stronie:

https://atmosphere.copernicus.eu/events/2nd-cams-general-assembly

 

 

Początek strony

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.