Zapraszamy na nową stronę Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska
www.gov.pl/web/gios

Banner z napisem Badania Odry

“Rozwój współpracy w redukcji zagrożeń chemicznych, promocji bezpieczeństwa chemicznego i współpracy w zakresie ochotniczych straży pożarnych” to tematy przewodnie Międzynarodowego Forum Warszawa-Kijów, które odbędzie się w Warszawie 24 kwietnia br.

Forum jest organizowane we współpracy Głównego Inspektora Ochrony Środowiska, Międzynarodowego Centrum Bezpieczeństwa Chemicznego w Warszawie (ICCSS), Federacji Ochrony Przeciwpożarowej i Bezpieczeństwa Technicznego Ukrainy, oraz Biura OBWE w Kijowie. Forum będą przewodniczyć amb. Vaidotas Verba, szef Biura OBWE w Kijowie.

Uczestnikami forum będą ukraińscy i polscy przedstawiciele instytucji rządowych, przemysłu i organizacji branżowych, a także uczelni i instytucji naukowych. Forum ma być platformą wymiany doświadczeń pomiędzy przedstawicielami branży rynku chemicznego, a reprezentantami administracji rządowej Polski i Ukrainy, które aktywnie wspierają rozwój bezpieczeństwa chemicznego.

Forum jest kontynuacją prac Ukraińskiego Forum Bezpieczeństwa Chemicznego zorganizowanego w trakcie pierwszego światowego szczytu bezpieczeństwa chemicznego Chemss2016 w kwietniu 2016. Celem Forum Warszawa-Kijów jest rozwój współpracy z partnerami ukraińskimi w umacnianiu bezpieczeństwa chemicznego i ekologicznego na Ukrainie, w tym implementacja programu zintegrowanego bezpieczeństwa chemicznego na Ukrainie. Podczas forum zostaną zaprezentowane projekty dedykowane następującym tematom:

  • rozwojowi świadomości lokalnej w bezpieczeństwie chemicznym i ekologicznym
  • rozwojowi systemu reagowania kryzysowego na Ukrainie, zgodnie ze standardami UE
  • przeciwdziałaniu terroryzmowi chemicznemu.

Forum przedstawi potencjał i doświadczenia Państwowej Straży Pożarnej, w tym polski system ochrony przeciwpożarowej i reagowania kryzysowego. W trakcie Forum nawiązane będzie partnerstwo polsko-ukraińskie w rozwoju ochotniczych straży pożarnych na Ukrainie, na bazie polskich rozwiązań. Rozwój współpracy polsko-ukraińskiej i zwiększenie zaangażowania partnerów międzynarodowych we wdrażaniu bezpieczeństwa ekologicznego i chemicznego na Ukrainie przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa działalności z substancjami niebezpiecznymi po obu stronach granicy. Stanowić będzie również przykład dla innych państw regionu zainteresowanych poprawą bezpieczeństwa chemicznego i ekologicznego.

(miejsce: Ministerstwo Środowiska, ul. Wawelska 52/54, sala 324 B w godzinach: 10.30-15.00, szczegółowa agenda forum już wkrótce na naszej stronie)

Początek strony

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.