Zapraszamy na nową stronę Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska
www.gov.pl/web/gios

Banner z napisem Badania Odry

Na wniosek Inspekcji Transportu Drogowego, inspektorzy WIOŚ z Suwałk dokonali oględzin pojazdu transportującego odpady w ruchu międzynarodowym, którego miejscem docelowym był Uzbekistan. W związku z brakiem dokumentacji, transport został uznany za nielegalny.

Transport odpadów w postaci pojazdów wycofanych z eksploatacji oraz elementów pochodzących z ich demontażu, miał być przewożony w ruchu międzynarodowym z Polski do Uzbekistanu. Na naczepie samochodu ciężarowego znajdowały się elementy zdemontowanych pojazdów, m.in. karoserie, silniki czy opony. 

Przewoźnikiem była firma z Uzbekistanu. Kontrolowany kierowca nie okazał żadnych dokumentów transportowych oraz nie podał odbiorcy ładunku. Dodatkowo kontrolowany pojazd nie był oznakowany. 

 

Początek strony

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.