Zapraszamy na nową stronę Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska
www.gov.pl/web/gios

Banner z napisem Badania Odry

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska nałożył maksymalną, czyli milionową karę na właściciela składowiska odpadów w Kamieńcu w gminie Cewice. W ostatnim czasie na terenie składowiska regularnie dochodziło do pożarów.

Po przeprowadzeniu postępowania administracyjnego WIOŚ wymierzył karę w wysokości miliona złotych. Kara dotyczy zbierania odpadów bez stosownego zezwolenia. Wymierzając ją, braliśmy takie przesłanki jak poziom zagrożenia pożarowego, ilość odpadów, która zbierana była przez kilka lat, a więc braliśmy pod uwagę również czas tego naruszenia, który był dość długi. Wzięliśmy również pod uwagę fakt, że spółka nie podjęła żadnych działań zmierzających do zapobiegania powtarzających się pożarów – wyjaśnił zastępca Pomorskiego Inspektoratu Ochrony Środowiska Radosław Rzepecki

To kolejna kara administracyjna dla powyższego podmiotu w tym roku. Wcześniej wymierzona została kara 250 000 zł za brak monitoringu na miejscu zbierania odpadów palnych.

Oficjalny komunikat Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska: 

Po przeprowadzeniu postępowania administracyjnego, w dniu 28.07.2022 r. została wydana decyzja nakładająca na podmiot odpowiedzialny administracyjną karę pieniężną w wysokości 1 000 000 złotych na podmiot odpowiedzialny za zbieranie odpadów tekstylnych w Kamieńcu, gm. Cewice.

Od powyższej decyzji przysługuje Stronie prawo wniesienia odwołania do Głównego

Inspektora Ochrony Środowiska w Warszawie w terminie 14 dni od daty doręczenia decyzji.

Początek strony

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.