Zapraszamy na nową stronę Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska
www.gov.pl/web/gios

Banner z napisem Badania Odry

Wojewódzcy Inspektorzy Ochrony Środowiska z Katowic rozpoczęli kontrolę interwencyjną w zakładzie przetwarzania odpadów w Sosnowcu. Dotyczy ona intensywnych uciążliwości zapachowych.

W środę 20 lipca 2022 r. w jednej z firm utylizującej odpady na terenie Sosnowca pojawili się inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Niezapowiedziana kontrola była wynikiem informacji otrzymanej z Urzędu Miasta w Sosnowcu, a dotyczącej intensywnych uciążliwych zapachach zgłaszanych przez mieszkańców osiedli sąsiadujących z firmą.

Inspektorzy sprawdzają przede wszystkim, czy spółka działa zgodnie z posiadaną przez siebie decyzją Marszałka Województwa Śląskiego, zezwalającą im na przetwarzanie (odzysk) odpadów. Odzysk ten polega na wypełnianiu odpadami terenów niekorzystnie przekształconych i ich późniejszym utwardzeniu. W decyzji spółka ma określone rodzaje odpadów, które może wykorzystać do takiej działalności. Inspektorzy będą sprawdzać między innymi jakie odpady są przez spółkę używane.

Początek strony

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.