Zapraszamy na nową stronę Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska
www.gov.pl/web/gios

Banner z napisem Badania Odry

W dniu 14.07.2022 r., inspektorzy Delegatury WIOŚ we Włocławku wraz z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji we Włocławku, przeprowadzili mobilną akcję kontrolą transportów odpadów. Czynności kontrolne prowadzone były na terenie pobliskich dróg krajowych oraz na autostradzie A1.

Podczas kontroli sprawdzano zgodność transportu ze szczegółowymi przepisami w zakresie transportu odpadów, w tym załączone do transportu dokumenty. W trakcie akcji skontrolowano 27 pojazdów i nie stwierdzono naruszenia przepisów w zakresie transportu odpadów.

Wspólne działania Inspekcji Ochrony Środowiska oraz Policji wynikają m.in. z porozumienia zawartego 31 sierpnia 2021 r. pomiędzy Głównym Inspektoratem Ochrony Środowiska, a Komendą Główną Policji. Porozumienie to określiło ramy współpracy miedzy obiema instytucjami polegającej w szczególności na wzajemnej pomocy w wykonywaniu czynności służbowych, udzielaniu wsparcia merytorycznego, wymianie informacji, organizowaniu przedsięwzięć prewencyjnych, a także szkoleń dotyczących zwalczania przestępczości z obszaru ochrony środowiska.

Początek strony

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.