Zapraszamy na nową stronę Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska
www.gov.pl/web/gios

Banner z napisem Badania Odry

Powstał czwarty wydział zwalczania przestępczości środowiskowej w Polce, tym razem w Zielonej Górze. To efekt walki z przestępczością przeciwko środowisku. Wspólne dbanie o czystość w naszym otoczeniu oraz przestrzeni leży w interesie nas wszystkich, nie tylko służb.

Gdy  w Głównym Inspektoracie Ochrony Środowiska powstał Departament Zwalczania Przestępczości Środowiskowej, potrzebą chwili stało się tworzenie podobnych  struktur w terenie. To był jasny sygnał dla wojewódzkich inspekcji. W ślad za centralą w ostatnim czasie powstają nowe wydziały. Najpierw  we Wrocławiu potem w Gdańsku i Poznaniu a ostatnio właśnie w Zielonej Górze.  

Przypomnijmy, że głównymi zadaniami tych wydziałów  są m.in. walka z przestępczością środowiskową oraz efektywna współpraca z innymi służbami. W wydziałach pracują doświadczeni inspektorzy oraz byli policjanci. To wszystko ma pomóc w dbaniu o stan środowiska i być zdecydowaną odpowiedzią na przestępcze działania podejmowane w zakresie ochrony środowiska.

Początek strony

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.