Zapraszamy na nową stronę Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska
www.gov.pl/web/gios

Banner z napisem Badania Odry

W ostatni piątek w WIOŚ we Wrocławiu przeprowadzone zostały ćwiczenia pod kryptonimem „Odra 2022”. Były one przeprowadzone na wypadek otrzymania informacji o zagrożeniu bombowym lub pożarowym.

W akcji wzięły udział Policja Dolnośląska, w tym Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji, Straż Graniczna Nadodrzański Oddział oraz Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu.

Głównym celem ćwiczeń była właściwa koordynacja służb oraz skuteczne działanie i reagowanie na wypadek podobnych zagrożeń. Ćwiczenia połączono z ewakuacją całego stanu osobowego obiektu, tj.: pracowników WIOŚ we Wrocławiu, oraz Centralnego Laboratorium Badawczego GIOŚ, Oddział we Wrocławiu, Regionalny Wydział Monitoringu Środowiska GIOŚ we Wrocławiu.

Dodajmy, że organizacja działań na terenie Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska we Wrocławiu, ma przygotować pracowników do sytuacji niebezpiecznych trudnych, zagrażających życiu i zdrowiu. Całość ćwiczeń przebiegła sprawnie i była dobrą okazją do przetestowania efektywności reagowania na powstałe zagrożenia oraz wymianą doświadczeń z innymi służbami.

Początek strony

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.