Zapraszamy na nową stronę Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska
www.gov.pl/web/gios

Banner z napisem Badania Odry

4 czerwca 2022 r z okazji Dnia Dziecka w ogrodach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów został zorganizowany piknik, na którym wybrane działania Inspekcji Ochrony Środowiska prezentowało Centralne Laboratorium Badawcze.

Przygotowane i prezentowane przez pracowników mobilnego laboratorium badawczego atrakcje cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dzieci miały okazję między innymi do samodzielnego sprawdzenia pH różnych produktów takich jak cytryna, Coca-Cola czy woda z kałuży. Miały okazję również do zabawy w małych ekologów, przeprowadzając filtrację zanieczyszczonej wody, a także zwiedzały mobilne laboratorium. Można było również sprawdzić, jakie natężenie promieniowania elektromagnetycznego emitują telefony komórkowe oraz inne urządzenia elektroniczne. Najbardziej ekspresyjni uczestnicy pikniku sprawdzali poziom natężenia hałasu swojego głosu. To było jedyne miejsce, w którym za bycie najgłośniejszym uczestnik pikniku otrzymywał nagrodę. Piknik był doskonałą okazją do zaprezentowania oraz popularyzacji zadań GIOŚ zarówno wśród najmłodszych jak i ich rodziców.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do zaakcentowania obecności Inspekcji na obchodach Dnia Dziecka w Ogrodach KPRM.

 

 

Początek strony

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.