Zapraszamy na nową stronę Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska
www.gov.pl/web/gios

Banner z napisem Badania Odry

Już w najbliższą sobotę, 4 czerwca, zapraszamy wszystkie dzieci, rodziców i opiekunów, na piknik z okazji Dnia Dziecka! Impreza odbędzie się w ogrodach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, przy Alejach Ujazdowskich 1/3 w Warszawie. Serdecznie zapraszamy!

Goście pikniku będą mogli skorzystać z mnóstwa atrakcji przygotowanych przez różne ministerstwa oraz urzędy i instytucje państwowe. Ze swojej strony szczególnie zapraszamy do strefy resortu klimatu i środowiska. Znajdziecie tam stanowiska: Lasów Państwowych, Muzeum Geologicznego PIG-BIP, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Główny Inspektorat Ochrony Środowiska i Parków Narodowych: Biebrzańskiego, Poleskiego i Roztoczańskiego. Wśród naszych atrakcji będą m.in.: 

 

  • Na stanowisku GIOŚ zmierzycie m.in. poziom hałasu oraz pól elektromagnetycznych. Specjaliści z Inspekcji pomogą nam także sprawdzić czystość wód śródlądowych- a wszystko to czeka na Was w mobilnym laboratorium Inspekcji.
  • Na stanowisku Lasów Państwowych przygotowanym przez Leśny Kompleks Promocyjny „Lasy Warszawskie”: warsztaty zielarskie, budowa drewnianego domku dla dzieci, spotkanie z bartnikiem i pszczołami, leśna ścieżka zmysłów, tworzenie kompozycji z leśnych materiałów, strefa survivalu i bushcraftu.
  • Na stanowisku Muzeum Geologicznego: maski do kolorowania i samodzielnego składania (mamut, tyranozaur, brachiozaur, Dyzio), dinozaury 3D do kolorowania i samodzielne składania (tyranozaur i ankylozaur), wykopaliska w piaskownicy (zabawa w paleontologa i szukanie skamieniałości zagrzebanych w piasku), rozpoznawanie skał i minerałów.
  • Na stanowisku NFOŚiGW: tworzenie ekorobotówm, malowanie buziek, gry i zabawy sprawnościowe np. rzucanie do celu, kącik dla maluchów z kolorowankami, malowanie warzywami.
  • Na stanowisku Parków Narodowych: Możecie tu poznać świat w kropli wody, spotkać łosia z poleskich bagien, pomalować własną torbę, wziąć udział w licznych konkursach z nagrodami, a dzięki projektowi "Promocja Parków Narodowych jako marki" otrzymać foldery o polskich parkach narodowych (jeden z folderów został uzupełniony o wkładkę w języku ukraińskim). 

Początek strony

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.