Zapraszamy na nową stronę Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska
www.gov.pl/web/gios

Banner z napisem Badania Odry

25 marca 2022 r. zostało  opublikowane Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 22 marca 2022 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie zasad i sposobu organizacji wojewódzkich inspektoratów ochrony środowiska oraz ich delegatur.

Nowelizacja rozporządzenia daje możliwość tworzenia nowych komórek organizacyjnych (odrębnych wydziałów) w Wojewódzkich Inspektoratach Ochrony Środowiska, dedykowanych stricte zwalczaniu przestępczości środowiskowej. Obecnie w każdym Wojewódzkim Inspektoracie Ochrony Środowiska funkcjonuje wyodrębniona w ramach wydziału inspekcji grupa interwencyjno - wyjazdowa. Zmiany zachodzące w IOŚ mają na celu zwiększenie efektywności współpracy inspekcji z organami ścigania, a tym samym ograniczenie przestępstw i wykroczeń środowiskowych.

Początek strony

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.