Zapraszamy na nową stronę Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska
www.gov.pl/web/gios

Banner z napisem Badania Odry

W dniu dzisiejszym tj. 30 marca 2022 r. w godzinach od 8 do 15 odbywa się egzamin po II edycji kursu przygotowującego do wykonywania pracy na stanowisku inspektora Inspekcji Ochrony Środowiska. Do egzaminu przystąpiło 66 pracowników wojewódzkich inspektoratów ochrony środowiska i Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

W ramach reformy IOŚ określone zostały wymagania dla osób, które chcą zostać inspektorami IOŚ. Jednym z tych wymagań jest odbycie półrocznego kursu przygotowującego do wykonywania pracy na stanowisku inspektora i zdanie egzaminu końcowego. Zakres i sposób przeprowadzenia kursu oraz warunki zdania egzaminu zostały określone w stosownym rozporządzeniu Ministra Klimatu (z dnia 16 grudnia 2019 r. w sprawie przeprowadzenia kursu przygotowującego do wykonywania pracy na stanowisku inspektora Inspekcji Ochrony Środowiska oraz warunków zdania egzaminu końcowego (Dz.U. z 2019 r. poz. 2445). Tematyka kursu została podzielona na 14 bloków, w ramach których zrealizowanych zostało 101 h wykładów i ćwiczeń.

Sala egzaminacyjna ujęcie od tyłu, przy stolikach siedzą ludzie.

Kursanci brali też udział w 5 kontrolach zakładów, wśród których przynajmniej jeden zalicza się do zakładu o szczególnym oddziaływaniu na środowisko (zakład dużego lub zakład zwiększonego ryzyka wystąpienia poważnej awarii albo zakład wymagający pozwolenia zintegrowanego).

Sala egzaminacyjna ujęcie od tyłu, w centrum kadru ekran z napisem Egzamin końcowy

Egzamin składa się z 2 części: testowej - wymagającej udzielenia odpowiedzi na 100 pytań oraz praktycznej, polegającej na rozwiązaniu kazusu, tj. analizie przedstawionego przypadku i zaproponowaniu właściwych (faktycznych i prawnych) działań pokontrolnych.

Życzymy im powiedzenia.

Początek strony

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.