Zapraszamy na nową stronę Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska
www.gov.pl/web/gios

Banner z napisem Badania Odry

Dostrzegając potrzebę zapewnienia możliwie precyzyjnej informacji dotyczącej stanu powietrza w Nowym Targu Główny Inspektorat Ochrony Środowiska zwrócił się do Burmistrza Nowego Targu z propozycją czasowego wykonania pomiarów porównawczych zanieczyszczenia powietrza pyłem zawieszonym PM10 oraz benzo(a)pirenem w dotychczasowej lokalizacji stacji pomiarowej przy placu J. Słowackiego 14.

Czasowe prowadzenie równoległych pomiarów w dwóch lokalizacjach pozwoli uzyskać dodatkowe informacje na temat rozkładu stężeń zanieczyszczeń powietrza w mieście Nowy Targ i pozwoli na dalszą weryfikację reprezentatywności nowej lokalizacji stacji monitoringu.

W przypadku pozytywnej odpowiedzi władz Nowego Targu, GIOŚ przeprowadzi dodatkowe pomiary w mieście w pierwszym kwartale 2022 roku.

Propozycja GIOŚ dla Miasta Nowy Targ

Początek strony

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.