Zapraszamy na nową stronę Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska
www.gov.pl/web/gios

Banner z napisem Badania Odry

Zespół do walki z przestępczością przeciwko środowisku Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska zorganizował w dniu 4 marca 2020 roku II edycję działań kontrolnych pod nazwą „STOP nielegalnym odpadom” polegających na kontroli przemieszczania nielegalnych odpadów na terenie Polski.

Do udziału w operacji Główny Inspektor Ochrony Środowiska Pan Paweł Ciećko zaprosił Policję oraz Główny Inspektorat Transportu Drogowego. Działania polegały na intensyfikacji kontroli nielegalnego transportu odpadów oraz zwalczania przestępczości środowiskowej. W akcji wzięło udział 717 funkcjonariuszy i inspektorów z całego kraju. Podczas działań zatrzymano 3395 pojazdów, z których 537 przewoziło odpady. Ujawniono 4 nielegalne transporty odpadów oraz 1 przypadek nielegalnego transgranicznego przemieszczenia odpadów.

Najczęstszymi nieprawidłowościami były braki wymaganego wpisu do „Bazy Danych o Odpadach”, braki w dokumentacji potwierdzającej rodzaj transportowanych odpadów i niewłaściwe oznakowanie pojazdów.

W toku podjętych czynności ujawniono 29 wykroczeń z ustawy o transporcie drogowym oraz przestępstwo z art. 306 a Kodeksu Karnego

 

 

Początek strony

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.