Zapraszamy na nową stronę Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska
www.gov.pl/web/gios

Banner z napisem Badania Odry

14-17 października ponad dwadzieścioro pracowników GIOŚ wzięło udział w szkoleniu "Ocena hydromorfologiczna rzek w oparciu o metodę Hydromorfologicznego Indeksu Rzecznego" organizowanym na zlecenie GIOŚ przez Centrum Informacji HIR działające na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu.

Szkolenie zakończyło się egzaminem, na podstawie którego zostaną wydane certyfikaty potwierdzające kwalifikacje do wykonywania obserwacji i klasyfikacji hydromorfologicznych elementów jakości wód rzecznych.

Szkolenie dla GIOŚ połączono z Letnią Szkołą Ekologii Katedry Ekologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Część wykładowa i laboratoryjna (komputerowa) odbyła się na Wydziale Inżynierii Środowiska i Gospodarki Przestrzennej UP, a część terenowa na potoku Bogdanka oraz rzekach Główna i Kończak. Warunki hydro-meteorologiczne sprzyjały uczestnikom kursu.

 

 

Początek strony

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.