Zapraszamy na nową stronę Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska
www.gov.pl/web/gios

Banner z napisem Badania Odry

Zaprzestanie użytkowania instalacji do przetwarzania odpadów  zarządzanej przez Remondis Sp. z o.o.

9 października 2019 r. WIOŚ w Warszawie podjął czynności kontrolne instalacji do kombinacji odzysku i unieszkodliwiania odpadów zlokalizowanej przy ul. Zawodzie 18 w Warszawie na terenie zakładu zarządzanego przez Remondis sp. z o.o. 

Instalacja ta od dłuższego czasu była źródłem odczuwalnej uciążliwości zapachowej, co zostało potwierdzone przez WIOŚ w Warszawie m .in. w wyniku czynności prowadzonych w okresie 26-27.08.2019 r. i za którą przedstawiciel zakładu został ukarany przez Inspektorów Ochrony Środowiska grzywną w postaci mandatu karnego. 

W trakcie wykonywania czynności, spółka poinformowała Inspektorów Ochrony Środowiska z WIOŚ w Warszawie, że respektując decyzję Ministra Środowiska uchylającą uprawnienia do prowadzenia przetwarzania odpadów, z dniem 18 września 2019 r. zaprzestał użytkowania instalacji. 

Decyzja Ministra Środowiska została wydana m. in. w oparciu o przekazaną przez Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska dokumentację dotyczącą interwencji organu związanych z uciążliwością zapachową powodowaną działalności Remondis Sp. z o.o. 

Wstrzymana instalacja przetwarzała, w ramach zawartych umów z samorządami, m. in. odpady odebrane z dzielnic m. st. Warszawy, tj.: Wilanowa, Ursynowa, Śródmieścia, Woli i Bemowa. Spółka bezpośrednio po zakończeniu użytkowania instalacji wypowiedziała umowy na zagospodarowanie odpadów odebranych z terenów Woli, Bemowa i Śródmieścia. Pozostałe odpady pochodzące z Wilanowa i Ursynowa obecnie są przeładowywane na terenie zakładu przy ul. Zawodzie 18 i transportowane są do dalszego zagospodarowania w innych instalacjach. 

Obecnie trwają dalsze działania kontrolne mające na celu zweryfikowanie m. in. sposobu postępowania z odpadami komunalnymi po zaprzestaniu użytkowania instalacji.

 

Początek strony

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.