Zapraszamy na nową stronę Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska
www.gov.pl/web/gios

Banner z napisem Badania Odry

W dniu 8 października br. odbyła się ogólnopolska akcja polegająca na kontroli przemieszczania nielegalnych odpadów na terenie Polski.

Prawie dwustu inspektorów i policjantów na drogach we wszystkich województwach kontrolowało ciężarówki przewożące odpady. Inspektorzy Ochrony Środowiska sprawdzili 260 pojazdów. Najczęstszymi przewinieniami były braki  wymaganego wpisu do "Bazy Danych o Odpadach", braki kart przekazania odpadów i niewłaściwe oznakowanie pojazdów.

Celem operacji było zwalczanie nielegalnego transportu i porzucania odpadów oraz wzmocnienie komunikacji i zdolności organów ścigania  w zwalczaniu przestępczości przeciwko środowisku. Inspekcja Ochrony Środowiska będzie cyklicznie organizować podobne operacje we współpracy z policją w całej Polsce.

 

 

 

 

 

 

 

 

Początek strony

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.