Zapraszamy na nową stronę Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska
www.gov.pl/web/gios

Banner z napisem Badania Odry

W dniu 4 października 2019r. Paweł Ciećko, Główny Inspektor Ochrony Środowiska w siedzibie regionalnego oddziału Czeskiej Inspekcji w Hradec Kralove podpisał List Intencyjny o współpracy pomiędzy Głównym Inspektorem Ochrony Środowiska a Szefem Czeskiej Inspekcji Środowiska Naturalnego.

List Intencyjny dotyczy współpracy w zakresie kontroli transgranicznego przemieszczania odpadów pomiędzy Polską a Republika Czeską, w szczególności zapobiegania i eliminowania przypadków nielegalnych przemieszczeń odpadów pomiędzy obydwoma krajami. Dokument wyznacza punkty kontaktowe w obydwu krajach w zakresie przekazywania informacji oraz jest podstawą do rozwijania współpracy pomiędzy wojewódzkimi inspektoratami ochrony środowiska, graniczącymi z republiką Czech i ich odpowiednimi regionalnymi inspektoratami z Czeskiej Inspekcji Środowiska Naturalnego.

W trakcie spotkania zarówno Szef Czeskiej Inspekcji Erik Geuss, jak i Paweł Ciećko podkreślili znaczenie prowadzenia pogłębionej współpracy w obszarze nieprawidłowości w odpadach, które też mają miejsce w Republice Czeskiej.

Podpisanie porozumienia jest efektem ustaleń dokonanych pomiędzy Ministrami Środowiska Polski i Czech, Henrykiem Kowalczykiem i Richardem Brabec, którzy w marcu br. na spotkaniu uzgodnili, że oba kraje będą ściślej współpracować w zwalczaniu patologii na rynku gospodarki odpadami.

 

 

 

 

Początek strony

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.