Zapraszamy na nową stronę Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska
www.gov.pl/web/gios

Banner z napisem Badania Odry

W dniu 25 września br. w Bielsku-Białej (województwo śląskie) doszło do zanieczyszczenia rzeki Białej substancjami ropopochodnymi.

Rozpoznanie na miejscu zdarzenia prowadzili inspektorzy Delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Bielsku-Białej. W rzece stwierdzono obecność śniętych ryb. Na polecenie inspektorów zamknięty został wylot kanalizacji deszczowej, przez który substancje ropopochodne przedostawały się do wody.

Pracownicy Centralnego Laboratorium Badawczego Głównego inspektoratu Ochrony Środowiska pobrali do analizy próbki wody z rzeki Białej oraz próbki ścieków ze studzienek kanalizacji deszczowej.

W związku ze skażeniem Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach rozpoczął kontrolę interwencyjną w zakładzie FCA Powertrain Poland Sp. z o.o. w Bielsku-Białej.

 

 

 

Początek strony

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.