Zapraszamy na nową stronę Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska
www.gov.pl/web/gios

Banner z napisem Badania Odry

Nagroda Głównego Inspektora Ochrony Środowiska w XXIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Otwartego Modernizacja & Roku Budowa XXI w.

W dniu 5 września br. odbyła się, z udziałem Pana Andrzeja Długołęckiego - Dyrektora Generalnego Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska, uroczysta gala w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie ogłoszenia wyników i wręczenia nagród XXIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Otwartego "Modernizacja Roku & Budowa XXI w."
W tegorocznej edycji Konkursu nominacje do Tytułu "Modernizacja Roku 2018" otrzymało 508 obiektów budowlanych, spośród których kwalifikacje do Finału konkursu spełniło 84 obiekty. Przyznane zostały nagrody w 15 kategoriach oraz nagrody instytucji i mediów sprawujących patronat nad Konkursem. Nagrodę Głównego Inspektora Ochrony Środowiska otrzymało Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Suwałkach Sp. z o.o. w Suwałkach za Instalację fotowoltaniczną na terenie PWiK Sp. z o.o. w Suwałkach.

Wykonana w roku 2018 inwestycja stanowi część realizowanego przez PWiK w Suwałkach Sp. z o.o. projektu pn. "Modernizacja gospodarki osadowej i renowacja kanalizacji w PWiK w Suwałkach", współfinansowanego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura
i Środowisko 2014-2020. Koszt budowy instalacji fotowoltanicznej o mocy 200 kWp wyniósł 897 000 zł netto, w tym kwota 680 000 zł to refundacja z Funduszu Spójności. Energia elektryczna z instalacji fotowoltanicznej wykorzystywana jest na potrzeby stacji uzdatniania wody, pomp głębinowych i sieciowych.

 

 

 

Początek strony

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.