Zapraszamy na nową stronę Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska
www.gov.pl/web/gios

Banner z napisem Badania Odry

Dane na temat zakładów importujących lub zamierzających importować odpady z zagranicy są jawne i publicznie dostępne dla każdego na stronie internetowej GIOŚ, gdzie umieszczony jest rejestr zgłoszeń i decyzji w zakresie transgranicznego przemieszczania odpadów.

Każdy zakład, który przywozi lub przywoził w ostatnich latach odpady z zagranicy jest tam wymieniony z nazwy i adresu. Rejestr zawiera zarówno dane o zakończonych, jak i toczących się postępowaniach. To, że dana firma znajduje się w rejestrze nie oznacza, iż faktycznie była odbiorcą odpadów z zagranicy na podstawie decyzji GIOŚ.  Rejestr zawiera bowiem również informacje o postępowaniach, które zakończyły się sprzeciwem inspekcji (to te, gdzie w kolumnach „okres ważności decyzji” są kreski zamiast dat). Ponadto, niektóre zakłady, pomimo uzyskania zezwolenia nie wykorzystały jego limitów. Wszystkie postępowania GIOŚ są ujęte w rejestrze, a warunkiem importu jest dokonanie odzysku odpadów w procesie przetwarzania.

Zobacz Rejestr TPO:

http://www.gios.gov.pl/pl/rejestry

Początek strony

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.