Zapraszamy na nową stronę Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska
www.gov.pl/web/gios

Banner z napisem Badania Odry

Inspekcja Ochrony Środowiska wstrzymała użytkowanie nielegalnie działającej instalacji Clif Sp. z o.o. w Skawinie

 

Organy Inspekcji Ochrony Środowiska doprowadziły do wstrzymania użytkowania instalacji do magazynowania odpadów niebezpiecznych eksploatowanej przez Clif Sp. z o.o. w Skawinie.

Spółka od 2015 r. (pozwolenie zintegrowane spółka winna była uzyskać z dniem 1 lipca 2015 r.) funkcjonowała bez wymaganego pozwolenia zintegrowanego. Dodatkowo na terenie instalacji doszło do 3 pożarów w przeciągu kilku lat, co powodowało ogromne zaniepokojenie, ale i również potencjalne zagrożenie dla okolicznych mieszkańców. 

Po długiej batalii sądowej w dniu 4 grudnia 2018 r. Naczelny Sąd Administracyjny ostatecznie oddalił skargę Clif Sp. z o.o. w przedmiotowej sprawie, podtrzymując tym samym decyzję Głównego Inspektora Ochrony Środowiska z dnia 25 sierpnia 2016 r. i poprzedzającą ją decyzję z dnia 29 stycznia 2016 r. Małopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska wstrzymującą użytkowanie instalacji do magazynowania odpadów niebezpiecznych.

Wyrok NSA jest prawomocny.

 

Początek strony

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.