Zapraszamy na nową stronę Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska
www.gov.pl/web/gios

Banner z napisem Badania Odry

W dniu 24 sierpnia br. odbyła się, z udziałem Pana Pawła Ciećko – Głównego Inspektora Ochrony Środowiska, uroczysta gala w Sali Wielkiej Zamku Królewskim w Warszawie ogłoszenia wyników i wręczenia nagród XXII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Otwartego Modernizacja Roku 2017.

W tegorocznej edycji Konkursu startowało 540 realizacji z całego kraju. Nagrody zostały przyznane w 12 kategoriach oraz nagrody instytucji i mediów sprawujących patronat nad Konkursem. Nagrodę Głównego Inspektora Ochrony Środowiska otrzymał Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej „LUIZA” za zrealizowanie zadania inwestycyjnego: „Termomodernizacja 32 budynków mieszkalnych wielorodzinnych w Zabrzu, w tym likwidacja źródeł niskiej emisji (pieców węglowych) i podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej”. Zadanie było dofinansowane przez Narodowy i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w ramach „Programu priorytetowego KAWKA”. W efekcie zrealizowanej inwestycji m.in. zmniejszono emisje: pyłów o ok. 90 ton/rok, tlenków azotu o ok. 2 ton/rok, dwutlenku siarki o ok. 12 ton/rok, dwutlenku węgla o ok. 1200 ton/rok. Uzyskano także oszczędność energii cieplnej o ok. 7200 GJ/rok, tj. ok. 2000 MW energii cieplnej. W przeliczeniu na węgiel kamienny jest to oszczędność ok. 360 ton węgla kamiennego/rok.

Początek strony

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.