Zapraszamy na nową stronę Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska
www.gov.pl/web/gios

Banner z napisem Badania Odry

W grudniu 2017 roku GIOŚ wydał kolejną pozycję w serii Biblioteka Monitoringu Środowiska – "Podręcznik oceny wód płynących w oparciu o Hydromorfologiczny Indeks Rzeczny". Zawiera on opis zatwierdzonej przez Głównego Inspektora Ochrony Środowiska metodyki wykonywania obserwacji hydromorfologicznych elementów jakości wód powierzchniowych wspierających elementy biologiczne w ocenie stanu lub potencjału ekologicznego wód. Rok 2017 był pierwszym rokiem stosowania nowej metodyki w monitoringu płynących wód powierzchniowych, teraz zaś metodyka ta w formie podręcznika będzie dostępna dla wszystkich zainteresowanych w wersji drukowanej, w poręcznym do użytku terenowego formacie B5.

Jak wszystkie pozycje Biblioteki Monitoringu Środowiska, książka ta została przekazana nie tylko wojewódzkim inspektoratom ochrony środowiska, ale też bibliotekom uczelnianym w całym kraju. Została też pewna pula nakładu dostępna bezpośrednio od GIOŚ. Ponadto wersja pdf znajduje się na witrynie GIOŚ pod adresem: http://www.gios.gov.pl/images/dokumenty/pms/monitoring_wod/Podrecznik_HIR.pdf. Na stronie http://www.gios.gov.pl/pl/stan-srodowiska/monitoring-wod znajdują się również linki do anglojęzycznej wersji metodyki oraz przedstawiającego ją filmu.

 

 

Początek strony

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.